Τον Παναιγιάλειο -εκτός έδρας- θα αντιμετωπίσει η ΑΕΚ στην πρώτη αγωνιστική της Football League, για τον Νότιο Όμιλο, με στόχο την επιστοφή στη Superleague
Πραγματοποιήθηκε την Τρίτη στο ξενοδοχείο “Τιτάνια” η κλήρωση της Football league για τη σεζόν 2014-15.
Το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί....
σε δύο ομίλους, οι οποίοι θα έχουν τελικά από 13 ομάδες (σ.σ. θα υπάρχει κι ένα ρεπό ανά αγωνιστική).
Τα… φώτα στην κλήρωση ήταν στραμμένα στην ΑΕΚ, η οποία ξεκινά τις υποχρεώσεις της στη δεύτερη τη τάξει επαγγελματική κατηγορία κόντρα στον Παναιγιάλειο στο Αίγιο, σ’ ένα παιχνίδι που θα γίνει μέσα στο Σ/Κ 27-28 Σεπτεμβρίου. . Με Φωστήρα εντός έδρας ο Απόλλων Σμύρνης, ενώ η Ένωση και η "Ελαφρά Ταξιαρχία" θα βρεθούν αντιμέτωπες τη δεύτερη αγωνιστική στο ΟΑΚΑ
Στην πρεμιέρα του Βορείου ομίλου, η Λάρισα θα αντιμετωπίσει τον Απόλλων Καλαμαριάς, ο Ολυμπιακός Βόλου θα υποδεχτεί τη Ζάκυνθο, ενώ ο Ηρακλής θα ταξιδέψει στην Κατερίνη
Όπως γνωστοποίησε η διοργανώτρια αρχή, η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος λήγει στις 29 Μαρτίου και τα πλέι οφ διαρκούν από τις 5 Απριλίου ως τις 7/6
Στα πλέι οφ για την άνοδο θα αγωνιστούν οι τρεις πρώτοι του κάθε ομίλου, δηλαδή σύνολο 6 ομάδες σε ένα μίνι-πρωτάθλημα δέκα αγωνιστικών. Οι δύο πρώτοι των πλέι οφ θα προβιβαστούν στη Super League.
Όσον αφορά τον υποβιβασμό, οι τρεις τελευταίοι του κάθε ομίλου (σύνολο 6 ομάδες) θα πέσουν απ’ ευθείας στη Γ’ Εθνική. Οι υπόλοιπες έξι θέσεις θα κριθούν μέσω πλέι άουτ στα οποία θα αγωνιστούν 12 ομάδες (αυτές που κατέλαβαν τις θέσεις 5 έως 10 σε κάθε όμιλο στην κανονική περίοδο).
Το πρόγραμμα της ΑΕΚ:
1η αγωνιστική Παναιγιάλειος-ΑΕΚ
2η αγωνιστική ΑΕΚ-Απόλλων Σμύρνης
3η αγωνιστική Χανιά-ΑΕΚ
4η αγωνιστική Αχαρναϊκός-ΑΕΚ
5η αγωνιστική Ρεπό για την ΑΕΚ
6η αγωνιστική Παναχαϊκή-ΑΕΚ
7η αγωνιστική ΑΕΚ-Επισκοπή
8η αγωνιστική Ερμιονίδα-ΑΕΚ
9η αγωνιστική ΑΕΚ-Φωστήρας
10η αγωνιστική ΑΕΚ-Ηρακλής Ψαχνών
11η αγωνιστική Πανηλειακός-ΑΕΚ
12η αγωνιστική ΑΕΚ-Καλλιθέα
13η αγωνιστική Άλιμος-ΑΕΚ
Η 1η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Ηρακλής Ψαχνών - Καλλιθέα
Άλιμος - Πανηλειακός
Επισκοπή - Αχαρναϊκός
Παναιγιάλειος - ΑΕΚ
Ερμιονίδα - Χανιά
Απόλλων Σμύρνης - Φωστήρας
Ρεπό: Παναχαϊκή
Η 2η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Παναχαϊκή - Ηρακλής Ψαχνών
Καλλιθέα - Άλιμος
Πανηλειακός - Παναιγιάλειος
Αχαρναϊκός - Ερμιονίδα
ΑΕΚ - Απόλλων Σμύρνης
Χανιά - Φωστήρας
Ρεπό: Επισκοπή
Η 3η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Ηρακλής Ψαχνών - Άλιμος
Επισκοπή - Παναχαϊκή
Παναιγιάλειος - Καλλιθέα
Απόλλων Σμύρνης - Πανηλειακός
Φωστήρας - Αχαρναϊκός
Χανιά - ΑΕΚ
Ρεπό: Ερμιονίδα
Η 4η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Επισκοπή - Ηρακλής Ψαχνών
Άλιμος - Παναιγιάλειος
Παναχαϊκή - Ερμιονίδα
Καλλιθέα - Απόλλων Σμύρνης
Πανηλειακός - Χανιά
Αχαρναϊκός - ΑΕΚ
Ρεπό: Φωστήρας
Η 5η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Ηρακλής Ψαχνών - Παναιγιάλειος
Ερμιονίδα - Επισκοπή
Απόλλων Σμύρνης - Άλιμος
Φωστήρας - Παναχαϊκή
Χανιά - Καλλιθέα
Αχαρναϊκός - Πανηλειακός
Ρεπό: ΑΕΚ
Η 6η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Ερμιονίδα - Ηρακλής Ψαχνών
Παναιγιάλειος - Απόλλων Σμύρνης
Επισκοπή - Φωστήρας
Άλιμος - Χανιά
Παναχαϊκή - ΑΕΚ
Καλλιθέα - Αχαρναϊκός
Ρεπό: Πανηλειακός
Η 7η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Ηρακλής Ψαχνών - Απόλλων Σμύρνης
Φωστήρας - Ερμιονίδα
Χανιά - Παναιγιάλειος
ΑΕΚ - Επισκοπή
Αχαρναϊκός - Άλιμος
Πανηλειακός - Παναχαϊκή
Ρεπό: Καλλιθέα
Η 8η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Φωστήρας - Ηρακλής Ψαχνών
Απόλλων Σμύρνης - Χανιά
Ερμιονίδα - ΑΕΚ
Παναιγιάλειος - Αχαρναϊκός
Επισκοπή - Πανηλειακός
Παναχαϊκή - Καλλιθέα
Ρεπό: Άλιμος
Η 9η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Ηρακλής Ψαχνών - Χανιά
ΑΕΚ - Φωστήρας
Αχαρναϊκός - Απόλλων Σμύρνης
Πανηλειακός - Ερμιονίδα
Καλλιθέα - Επισκοπή
Άλιμος - Παναχαϊκή
Ρεπό: Παναιγιάλειος
Η 10η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
ΑΕΚ - Ηρακλής Ψαχνών
Χανιά - Αχαρναϊκός
Φωστήρας - Πανηλειακός
Ερμιονίδα - Καλλιθέα
Παναιγιάλειος - Παναχαϊκή
Επισκοπή - Άλιμος
Ρεπό: Απόλλων Σμύρνης
Η 11η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Ηρακλής Ψαχνών - Αχαρναϊκός
Πανηλειακός - ΑΕΚ
Καλλιθέα - Φωστήρας
Παναχαϊκή - Απόλλων Σμύρνης
Άλιμος - Ερμιονίδα
Παναιγιάλειος - Επισκοπή
Ρεπό: Χανιά
Η 12η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Πανηλειακός - Ηρακλής Ψαχνών
ΑΕΚ - Καλλιθέα
Χανιά - Παναχαϊκή
Φωστήρας - Άλιμος
Απόλλων Σμύρνης - Επισκοπή
Ερμιονίδα - Παναιγιάλειος
Ρεπό: Αχαρναϊκός
Η 13η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Καλλιθέα - Πανηλειακός
Παναχαϊκή - Αχαρναϊκός
Άλιμος - ΑΕΚ
Επισκοπή - Χανιά
Παναιγιάλειος - Φωστήρας
Απόλλων Σμύρνης - Ερμιονίδα
Ρεπό: Ηρακλής Ψαχνών
newsit.gr/
Πραγματοποιήθηκε την Τρίτη στο ξενοδοχείο “Τιτάνια” η κλήρωση της Football league για τη σεζόν 2014-15.
Το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί....
σε δύο ομίλους, οι οποίοι θα έχουν τελικά από 13 ομάδες (σ.σ. θα υπάρχει κι ένα ρεπό ανά αγωνιστική).
Τα… φώτα στην κλήρωση ήταν στραμμένα στην ΑΕΚ, η οποία ξεκινά τις υποχρεώσεις της στη δεύτερη τη τάξει επαγγελματική κατηγορία κόντρα στον Παναιγιάλειο στο Αίγιο, σ’ ένα παιχνίδι που θα γίνει μέσα στο Σ/Κ 27-28 Σεπτεμβρίου. . Με Φωστήρα εντός έδρας ο Απόλλων Σμύρνης, ενώ η Ένωση και η "Ελαφρά Ταξιαρχία" θα βρεθούν αντιμέτωπες τη δεύτερη αγωνιστική στο ΟΑΚΑ
Στην πρεμιέρα του Βορείου ομίλου, η Λάρισα θα αντιμετωπίσει τον Απόλλων Καλαμαριάς, ο Ολυμπιακός Βόλου θα υποδεχτεί τη Ζάκυνθο, ενώ ο Ηρακλής θα ταξιδέψει στην Κατερίνη
Όπως γνωστοποίησε η διοργανώτρια αρχή, η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος λήγει στις 29 Μαρτίου και τα πλέι οφ διαρκούν από τις 5 Απριλίου ως τις 7/6
Στα πλέι οφ για την άνοδο θα αγωνιστούν οι τρεις πρώτοι του κάθε ομίλου, δηλαδή σύνολο 6 ομάδες σε ένα μίνι-πρωτάθλημα δέκα αγωνιστικών. Οι δύο πρώτοι των πλέι οφ θα προβιβαστούν στη Super League.
Όσον αφορά τον υποβιβασμό, οι τρεις τελευταίοι του κάθε ομίλου (σύνολο 6 ομάδες) θα πέσουν απ’ ευθείας στη Γ’ Εθνική. Οι υπόλοιπες έξι θέσεις θα κριθούν μέσω πλέι άουτ στα οποία θα αγωνιστούν 12 ομάδες (αυτές που κατέλαβαν τις θέσεις 5 έως 10 σε κάθε όμιλο στην κανονική περίοδο).
Το πρόγραμμα της ΑΕΚ:
1η αγωνιστική Παναιγιάλειος-ΑΕΚ
2η αγωνιστική ΑΕΚ-Απόλλων Σμύρνης
3η αγωνιστική Χανιά-ΑΕΚ
4η αγωνιστική Αχαρναϊκός-ΑΕΚ
5η αγωνιστική Ρεπό για την ΑΕΚ
6η αγωνιστική Παναχαϊκή-ΑΕΚ
7η αγωνιστική ΑΕΚ-Επισκοπή
8η αγωνιστική Ερμιονίδα-ΑΕΚ
9η αγωνιστική ΑΕΚ-Φωστήρας
10η αγωνιστική ΑΕΚ-Ηρακλής Ψαχνών
11η αγωνιστική Πανηλειακός-ΑΕΚ
12η αγωνιστική ΑΕΚ-Καλλιθέα
13η αγωνιστική Άλιμος-ΑΕΚ
Η 1η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Ηρακλής Ψαχνών - Καλλιθέα
Άλιμος - Πανηλειακός
Επισκοπή - Αχαρναϊκός
Παναιγιάλειος - ΑΕΚ
Ερμιονίδα - Χανιά
Απόλλων Σμύρνης - Φωστήρας
Ρεπό: Παναχαϊκή
Η 2η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Παναχαϊκή - Ηρακλής Ψαχνών
Καλλιθέα - Άλιμος
Πανηλειακός - Παναιγιάλειος
Αχαρναϊκός - Ερμιονίδα
ΑΕΚ - Απόλλων Σμύρνης
Χανιά - Φωστήρας
Ρεπό: Επισκοπή
Η 3η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Ηρακλής Ψαχνών - Άλιμος
Επισκοπή - Παναχαϊκή
Παναιγιάλειος - Καλλιθέα
Απόλλων Σμύρνης - Πανηλειακός
Φωστήρας - Αχαρναϊκός
Χανιά - ΑΕΚ
Ρεπό: Ερμιονίδα
Η 4η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Επισκοπή - Ηρακλής Ψαχνών
Άλιμος - Παναιγιάλειος
Παναχαϊκή - Ερμιονίδα
Καλλιθέα - Απόλλων Σμύρνης
Πανηλειακός - Χανιά
Αχαρναϊκός - ΑΕΚ
Ρεπό: Φωστήρας
Η 5η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Ηρακλής Ψαχνών - Παναιγιάλειος
Ερμιονίδα - Επισκοπή
Απόλλων Σμύρνης - Άλιμος
Φωστήρας - Παναχαϊκή
Χανιά - Καλλιθέα
Αχαρναϊκός - Πανηλειακός
Ρεπό: ΑΕΚ
Η 6η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Ερμιονίδα - Ηρακλής Ψαχνών
Παναιγιάλειος - Απόλλων Σμύρνης
Επισκοπή - Φωστήρας
Άλιμος - Χανιά
Παναχαϊκή - ΑΕΚ
Καλλιθέα - Αχαρναϊκός
Ρεπό: Πανηλειακός
Η 7η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Ηρακλής Ψαχνών - Απόλλων Σμύρνης
Φωστήρας - Ερμιονίδα
Χανιά - Παναιγιάλειος
ΑΕΚ - Επισκοπή
Αχαρναϊκός - Άλιμος
Πανηλειακός - Παναχαϊκή
Ρεπό: Καλλιθέα
Η 8η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Φωστήρας - Ηρακλής Ψαχνών
Απόλλων Σμύρνης - Χανιά
Ερμιονίδα - ΑΕΚ
Παναιγιάλειος - Αχαρναϊκός
Επισκοπή - Πανηλειακός
Παναχαϊκή - Καλλιθέα
Ρεπό: Άλιμος
Η 9η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Ηρακλής Ψαχνών - Χανιά
ΑΕΚ - Φωστήρας
Αχαρναϊκός - Απόλλων Σμύρνης
Πανηλειακός - Ερμιονίδα
Καλλιθέα - Επισκοπή
Άλιμος - Παναχαϊκή
Ρεπό: Παναιγιάλειος
Η 10η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
ΑΕΚ - Ηρακλής Ψαχνών
Χανιά - Αχαρναϊκός
Φωστήρας - Πανηλειακός
Ερμιονίδα - Καλλιθέα
Παναιγιάλειος - Παναχαϊκή
Επισκοπή - Άλιμος
Ρεπό: Απόλλων Σμύρνης
Η 11η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Ηρακλής Ψαχνών - Αχαρναϊκός
Πανηλειακός - ΑΕΚ
Καλλιθέα - Φωστήρας
Παναχαϊκή - Απόλλων Σμύρνης
Άλιμος - Ερμιονίδα
Παναιγιάλειος - Επισκοπή
Ρεπό: Χανιά
Η 12η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Πανηλειακός - Ηρακλής Ψαχνών
ΑΕΚ - Καλλιθέα
Χανιά - Παναχαϊκή
Φωστήρας - Άλιμος
Απόλλων Σμύρνης - Επισκοπή
Ερμιονίδα - Παναιγιάλειος
Ρεπό: Αχαρναϊκός
Η 13η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου
Καλλιθέα - Πανηλειακός
Παναχαϊκή - Αχαρναϊκός
Άλιμος - ΑΕΚ
Επισκοπή - Χανιά
Παναιγιάλειος - Φωστήρας
Απόλλων Σμύρνης - Ερμιονίδα
Ρεπό: Ηρακλής Ψαχνών
newsit.gr/
0 Σχόλια
- Προσπαθήστε να γράφετε με Ελληνικούς χαρακτήρες!
- Μη προσβάλλετε τη Σελίδα με άσχετα για το περιεχόμενο σχόλια!
- Μη κατευθύνετε τα σχόλια στις δικές σας Σελίδες!(Δε σημαίνει πως χρειάζεται να γράφετε ανώνυμα, εκτός αν υπάρχει κάποιος λόγος)
- Ο κάθε αναγνώστης σχολιαστής έχει την απόλυτη ευθύνη για αυτά που γράφει.